קורס פקיד רישוי לענייני מכס – כי העולם קטן

קורס פקיד רישוי לענייני מכס – כי העולם קטן

פקיד-רישוי-לענייני-מכס+-ייבוא-ייצוא

אומרים שהעולם כבר הפך מזמן לכפר קטן ואין זו אמירה בלבד: עסקי המסחר בין מדינות וגופים בינלאומיים מעולם לא חוו פריחה שכזו, ורשת האינטרנט פותחת עוד המון אפשרויות חדשות. אין פלא איפה, שתפקידו של פקיד רישוי לענייני מכס הופך רלוונטי מתמיד וגם אתה יכול להשתלב בתחום עם קורס ייעודי במכללת אינטלקט אקדמון.

 

כן, גם אתה יכול!

קורס פקיד רישוי לענייני מכס ייבוא ייצוא הינו קורס מקיף ויסודי המקנה כלים חיוניים להשתלבות בתחום. יחד עם זאת, אין בכך לומר שתנאי הקבלה מחמירים מאוד והקורס פתוח גם בפניך אם יש לך תעודה המראה על 12 שנות לימוד, ואם גילך מעל שמונה עשרה שנים. בנוסף, עליך להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל המעידה על כך שאין לך עבר פלילי.

 

תכנים עיקריים בקורס פקיד רישוי מכס

מדובר בקורס בן 130 שעות אקדמיות הנפרש על פני 4 חודשים. כלומר, זהו קורס רציני ויסודי אך בהשוואה ללימודים גבוהים לתואר ראשון, הנמשכים 3 שנים, מדובר בתקופה קצרה יחסית לרכישת מקצוע לטווח הארוך. למעשה, לאחר שתעבור את בחינות אגף המכס והמע"מ כבר תוכל להתקבל לעבודה במגוון ארגונים ציבוריים ומסחריים, עם רישיון פקיד רישוי שמספק האגף. מדובר בתעסוקה מעניינת מאוד המערבת קשרי גומלין עם גורמים מישראל ומחו"ל, הצופנת בחובה גם התקדמות לעבור תפקידים אחראיים ומתגמלים יותר, שגם התנאים ההתחלתיים נאים מבחינת השכר.

 

ובאשר לקורס עצמו, הוא עוסק בכל התחומים הנדרשים לביצוע תפקידים אחראיים, החולשים על קשרי מסחר חוץ מול גורמים ממשלתיים או עסקיים. השיעורים הפרונטאליים והתרגולים המעשיים מועברים על ידי מרצים מובילים בתחומם, המלווים את התלמידים באופן קרוב ומכירים אותם באופן אישי. בין היתר, במהלך הקורס תלמד את כל הנושאים הדרושים למעבר בחינות אגף המע"מ והמכס, לרבות מבוא לסחר בינלאומי, כללי המכר, הובלה ימית, יבשתית ואווירית, שטרי מטען ימיים, פקודות המכס, הסכמי סחר ותעודות מקור. עוד נושאים מרכזיים בקורס הם הסכמי שכר של ישראל, צווי ייבוא וייצוא, חוק סוכני המכס, הערכות טובין, אמנות סחר בינלאומיות, המרות מטבע, משפט מסחרי, חוקי מיסוי, מחסנים מורשים ודיני ייבוא וייצוא.

 

ומה אתה מקבל?

בתמורה להשקעה לאורך חודשי הקורס, לעמידה במטלות ולעבר הבחינות, אתה מקבל כאמור רישיון פקיד רישוי. זאת כמובן, לצד כלים חיוניים לביצוע תפקידים אחראיים במגוון ארגונים, הכוללים עיסוק עם גורמים רבים בכפר הגלובאלי. יש להדגיש כי במאה העשרים ואחת, כאשר הסכמי סחר בינלאומיים והסכמים בין מדינות מושלים בכיפה, וכאשר אפשרויות התובלה והזמנות המוצרים באינטרנט הן כמעט בלתי מוגבלות, עולה באופן משמעותי הצורך בפקידי רישוי מכס בעלי הכשרה הולמת. נתונים אלו מתבטאים כאמור בשכר נאה ותנאים טובים כבר מההתחלה, כאשר בהמשך עם הניסיון והשתלמויות נוספות התנאים הולכים ומשתפרים.

 

ולא פחות חשוב, תלמידי המכללה נהנים מתנאי הלימוד הטובים ביותר, הכוללים כיתות קטנות ואינטימיות. בדרך זו כל תלמיד זוכה ליחס מצוין מהמרצה שמסייע לו להפיק את המיטב מהתכנים ואת הפוטנציאל הטמון בו. כמו כן, סגל המכללה מכווין ומסייע לתלמידים בכל שאלה ועושה הכל על מנת שיצלחו את בחינות ההסמכה בציונים טובים.

 

 

המעוניינים בפרטים נוספים אודות הקורס מוזמנים לפנות כעת אל נציגי מכללת אינטלקט אקדמון ב- *9233.