קורסי גמול השתלמות מרתקים ונחוצים

קורסי גמול השתלמות מרתקים ונחוצים

במכללת אינטלקט אקדמון מתקיימים באופן שוטף קורסי גמול השתלמות לעובדי מדינה ולחברות מכל מגזרי המשק. מדובר בקורסים המועברים על ידי מיטב המרצים, אשר נבנו בקפידה בהתאם לדרישות השוק המשתנות ולצרכיהם של מקומות עבודה. לפניכם סקירה של מספר קורסים מיני רבים אחרים שמציעה המכללה.

 

קורס קבלת החלטות

קורס קבלת החלטות נפרש על פני ארבעים שעות אקדמיות ונועד להעמיק את הידע וההבנה בתהליכי התנהגות וחשיבה של מקבלי ההחלטות בארגונים. הקורס מעביר ידע תיאורטי ומעשי כאחד באמצעות תהליכים קבוצתיים ויחידניים שבהם משתתפים התלמידים. בין היתר, הנושאים בהם עוסקים השיעורים הינם תבניות חשיבה בתהליכים של קבלת החלטות, טכניקות מחקר, התהליך האנליטי וסיווג בעיות והחלטות. כמו כן, הקורס עוסק בנושאים כגון מגבלות אנוש וחולשות של החשיבה הרציונאלית בקבלתן של החלטות, מודלים חלופיים, החשיבה בקבלת החלטות ובפתרון בעיות, פיתוח וניסוח חלופות, קבוצות ומנהיגים, תהליכים קבוצתיים בקבלת החלטות ועוד.

 

קורס תקשורת ארגונית

גם קורס זה של המכללה נפרש על פני 40 שעות אקדמיות ומיועד להקנות לתלמידים היכרות עם מודלים של תקשורת, הבנה במקורות של חסמים בתקשורת, ומציאת דרכי התמודדות אפקטיביות. הקורס עוסק בין היתר בעיצוב ערוצי תקשורת ארגונית, תקשורת והגורם האנושי בארגונים, תיאוריות בתקשורת ארגונית, ליקויים בתהליכי התקשורת, זרימת מידע בארגונים פורמאליים וא-פורמאליים, ועוד.

 

קורס גישור

קורס גישור נפרש גם הוא על פני 40 שעות אקדמיות ומיועד להכיר ללומדים כלים ומיומנויות בהם נעשה שימוש בתהליכי גישור. הלימודים שמבוססים על הרצאות פרונטאליות משלבים תרגולים קבוצתיים ועוסקים בין היתר בהגדרת מושג הגישור, מקומו של הגישור במערכת המשפטית, כישורי המגשר, פגישת מהו"ת, שלבי הגישור ועוד.

 

קורס עריכה לשונית וכתיבה מנהלית

זהו קורס ארוך יחסית שנפרש על פני 100 שעות אקדמיות ומטרתו היא לשפר את מיומנויות הכתיבה וההבעה של המשתתפים. ההרצאות העיוניות משולבות בסדנאות בקבוצות ובמפגשים עם אנשי מקצוע מהתחום. השיעורים עוסקים בין היתר בכללי כתיב וסימני פיסוק, סוגים שונים של מסמכים מנהליים, עקרונות הניסוח והכתיבה, ניבים ומטבעות לשון, סימני עריכה גראפיים, דו וחד משמעויות, כללי תעתיק, מכתבי תגובה, ועוד.

 

קורס בניהול משא ומתן/פתרון קונפליקטים

קורס זה נפרש על פני 40 שעות אקדמיות ומבוסס על הרצאות פרונטאליות שבהן משולבים תרגולים, סדנאות, סימולציות וניתוח אירועים. בין היתר, השיעורים עוסקים בטכניקות ניהול מו"מ, סגנונות ניהול מו"מ, מרכיבי תהליך מו"מ, תקשורת אסטרטגית מילולית ובלתי מילוליות, התמודדות עם התנגדויות, ועוד.

 

קורס קצר טיפול בפניות הציבור

הקורס שנפרש על פני 40 שעות אקדמיות עוסק בסיבות שבגללן פונים אנשים לנציגי פניות ציבור, מקנה היכרות עם התלונות והבנתן ככלי לשיפור, ומלמד כיצד מתמודדים עימן באופן מקצועי ויעיל. הלימודים העיוניים מלווים בתרגול אירועים ועוסקים בין היתר בפענוח פניות והטיפול הנדרש, סוגי תלונות ופניות, שיפור השירות וניהול פניות ציבור, תקשורת ואסטרטגיה תקשורתית, המאפיינים והדרישות ממי שמטפלים בפניות ציבור, דרכי תלונה ופנייה, והיבטים משפטיים של התחום.

למידע נוסף על הקורסים הללו ועוד קורסי גמול השתלמות/לעובדי מדינה של מכללת אינטלקט אקדמון, התקשרו כעת לטלפון *9233.