סדנא להפגת מתחים -לומדים להרגיע ולהירגע

סדנא להפגת מתחים -לומדים להרגיע ולהירגע

Fotolia_7_S

העידן המודרני מאופיין בקצב חיים מהיר במיוחד ובתחרות עזה בכל תחומי העיסוק. מטבע הדברים, הקצב המהיר מוביל למתחים ולחצים המלווים עובדים ומנהלים, שגם מביאים אותם אל מחוץ למסגרת העבודה ואל החיים הפרטיים. סדנא להפגת מתחים במכללת אינטלקט אקדמון נועדה לספק כלים ומיומנויות להתמודדות עם מתחים, למען שיפור איכות החיים שלכם ושל שותפיכם לעבודה.

 

בעיה מורכבת שחשוב להכיר

ישנם לא מעט גורמים החוברים ומובילים לרמות גבוהות של מתח במסגרת העבודה ומחוצה לה. כך למשל, שעות העבודה הארוכות הנדרשות בימינו מעובדים בכל הדרגים, וכן הדרישות לעמידה בלוחות זמנים צפופים, יוצרות מתח המצטבר בהדרגה ועלול להפוך לכרוני. כמו כן, לעיתים קרובות נוצרים מתחים בין עובד למשנהו, בין עובדים למנהלים, ובין צוותים בתוך מחלקות ובכלל הארגון.

 

חשוב להבין כי מתח נפשי אינו תורם לתפוקת העובדים ובוודאי שאינו תורם להם מבחינת הרווחה האישית ומבחינה בריאותית. ישנם קשרים רבים בין מתח ובין פגיעה בבריאות ובתפקוד, כמו למשל ירידה ביכולת הריכוז והקשב, חוסר סבלנות, עייפות ובאופן סמוי גם הגברת הנטייה לתחלואה והחלשה של המערכת החיסונית.

 

יש דרכים להתמודדות

הבשורות הטובות הן שאפשר בהחלט להתמודד עם מתחים באופן אישי ובמסגרת העבודה ושקיימים לא מעט כלים המאפשרים לפתור בעיות בתחום בצורה יעילה. יחד עם זאת, כדי להשיג את המטרה יש ללמוד ולהבין את הגורמים והדפוסים שמאחורי המתחים, וגם לרכוש כלים לפיתרון תוך התנסות אישית. סדנא להפגת מתחים במכללת אינטלקט אקדמון פורסת בפני המשתתפים שורה ארוכה של נושאים באמצעות לימודים עיוניים וניתוח של אירועים בשיתוף התלמידים. בין היתר, הסדנה עוסקת בהיבטים פיזיולוגיים של מתחים, דפוסי אישיות ותגובה ספציפית שלהם למתח, במאפיינים של מתחים נפשיים ובתגובות פיזיולוגיות וקוגניטיביות בתור מנגנוני הגנה. כמו כן, התלמידים מתוודעים לנושאים כגון שיתוף ועבודת צוות לצורך מניעה של מתחים בעבודה, ודרכים להתמודדות עם מתחים נפשיים בטווח הקצר והארוך כאחד.

 

מדובר בקורס חשוב, מרתק ואף חיוני לכל אדם הרוצה להפחית את רמות המתח שהוא חווה בחיי היומיום ובעבודה בפרט, ולהבין את הגורמים שמאחורי המתחים האישיים שלו ושל האנשים הקרובים אליו במסגרות השונות .

 

למידע נוסף והרשמה לקורס, התקשרו לנציגי המכללה בטלפון *9233.