מצטרפים למאה ה- 21: קורס פקיד רישוי לענייני מכס

מצטרפים למאה ה- 21: קורס פקיד רישוי לענייני מכס

פקיד-רישוי-לענייני-מכס+-ייבוא-ייצוא

עולמנו כבר הפך מזמן לכפר גלובאלי אשר בו מתקיימים עסקים בין ארגונים וחברות מכל קצות תבל, לא פעם בלחיצת כפתור ובאמצעות רשת האינטרנט. כפועל יוצא מכך, גובר מאוד הביקוש לעובדים בעלי ידע והסמכה נאותים בתחום המכס, אותם מספק קורס ייעודי שנערך במכללת אינטלקט אקדמון.

 

הביקוש הגבוה לפקידי מכס מוסמכים נעוץ במספר סיבות, אשר כולן קשורות אל ההתפתחות המטאורית של הסחר הבינלאומי. כך לדוגמא, בשנים האחרונות ממשיכים להיחתם הסכמי סחר בינלאומיים בין ישראל למדינות רבות, חלקם מחודשים ואחרים נותנים תוקף להסכמים קיימים. זאת לצד הסכמי מסחר בין חברות וארגונים וכמובן המקום הנכבד שתופסת רשת האינטרנט, אשר הולכת ומשתלטת על כל תחומי הסחר, הקניינות והצרכנות החל באנשים פרטיים,דרך עסקים קטנים ובינוניים ועד לארגונים הגדולים ביותר במשק.

 

כפועל יוצא מכך עבודתו של פקיד רישוי מכס נעשתה מעניינת ומאתגרת מתמיד, והוא נפגש באופן קבוע עם ענייני מסחר מכל רחבי העולם. מדובר במקצוע נדרש על ידי גופים ציבוריים, עסקיים ומסחריים המעניק קריירה מרתקת עם תנאי תעסוקה טובים, ההולכים ומשתפרים עם הניסיון והוותק. למעשה, פקיד רישוי מכס מהווה נדבך חיוני בכל הקשור למסחר וגומלין בין יבואנים ויצואנים מישראל ומחו"ל, ותפקידו בין היתר הוא לייצג אותם מול הרשויות הרלוונטיות. על כן, מלבד ידע מקיף ומפורט בתחום, על פקיד רישוי המכס להפגין יכולות גבוהות במיוחד של מקצוענות ואמינות. בין היתר עליו להכיר היטב את דרישות החוק, סיווגים שונים של סחורות, ביטוחים, מיסוי וגביית כספים, שינוע והבלה של סחורות ועוד, כאשר עם השנים הוא ממשיך לצבור ידע ואף להתקדם אל תפקידים בכירים, אחראיים ומתגמלים יותר.

 

הצורך בהסמכה הולמת

כדי לבצע את עבודתו על הצד הטוב, היעיל והמוצלח ביותר, פקיד רישוי מכס חייב לעבור הכשרה רלוונטית, והדבר גם נדרש בתקנות שונות. למעשה, על מנת לקבל רישיון לעבודה בתור פקיד רישוי מכס יש לסיים את הקורס שאנו מעבירים במכללה, שגם מכין את הלומדים לקראת בחינות ההסמכה הנדרשות של אגף המכס והמע"מ. מדובר בקורס מקיף ויסודי הנפרש על פני מאה ושלושים שעות אקדמיות לאורך חמישה  חודשים. הקורס מורכב מתכנים עיוניים ומעשיים שמקיפים קשת רחבה של תחומים הקשורים במסחר חוץ, כאשר המטרה היא כאמור להכשיר את התלמיד לעבודה בתחום ולהכינו לבחינות ההסמכה.

 

כך לדוגמא, תכני הקורס כוללים משפט מסחרי, תעריפים, המרות מטבע, הערכות טובין, דיני יצוא ויבוא, עקרונות הסיווג, חוקי מיסוי, חוק סוכני המכס, אמנות הסחר הבינלאומיות, הסכמי סחר של ישראל, צווי ייבוא וייצוא, תעודות מקור, שטרי מטען ימיים, הסכמי סחר, כללי מכר, הובלות אוויריות וימיות, הובלות יבשתיות, סחר בינלאומי, פקודות המכס ועוד.

 

המעוניינים בפרטים נוספים אודות קורס פקיד רישוי לענייני מכס ייבוא ייצוא, מוזמנים לפנות כעת אל נציגי מכללת אינטלקט אקדמון ב- 9233*.