מה לומדים בקורס טכנאי סלולר וטאבלטים?

מה לומדים בקורס טכנאי סלולר וטאבלטים?

טכנאי סלולר

קורס טכנאי סלולר וטאבלטים במכללת אינטלקט אקדמון נועד להכשיר את התלמידים לתחזוקתם של טאבלטים, ניידים וסמארטפונים ברמה מקצועית ומעשית גבוהה ביותר. הקורס מאפשר לבוגרים להשתלב בהצלחה במעבדות סלולר קיימות, ואף לקבל את הכלים הבסיסיים לפתיחת מעבדה עצמאית.

 

מידע על הקורס

אל קורס טכנאי סלולר במכללה יכול להתקבל כל אדם בעל עניין בתחום, המבקש להכיר את עולם המכשירים הניידים לעומקו ולהשתלב בו מבחינה מקצועית. לשם כך, יש צורך להציג תעודה של 12 שנות לימוד ולעמוד בדרישות ומטלות הקורס שנפרש על פני 204 שעות אקדמיות. מתוכן, 160 שעות מוקדשות ללימודים עיוניים המשולבים בתרגול מעשי במעבדה, המביאים להכשרת טכנאים בדרג א' עד ד', ועוד 44 שעות מוקדשות לתרגולי הלחמות אלקטרוניות בדרג ד' מורחב. יש לציין כי התרגול במעבדה יבוצע על מכשירי אייפון וסמסונג לסוגיהם השונים ושהתלמידים יידרשו לפרויקט גמר בו משולבים היבטים עיוניים ומקצועיים-מעשיים. העומדים בכל דרישות הקורס יקבלו תעודת הסמכה מטעם מכללת אינטלקט אקדמון: MDCT Mobile Device Certified Technician – level c-d.

 

נושאי הלימוד בקורס

קורס טכנאי סלולר וטאבלטים מתקדם בהדרגה לפי הסמכות הטכנאי מרמה א' עד ד', ומתחיל בשיעורי מבוא לסלולר העוסקים בהכרת עמדת הטכנאי. בשיעורים אלו יכירו התלמידים נושאי בטיחות בעבודה, ציוד וכלים כגון מיקרוסקופ, מלחם, מברגים, ספקי כוח וכדומה. כמו כן, יילמדו פעילות ומבנה מעבדות הסלולר בארץ ונהלי העבודה בתחום, שיטות השידור CDMA ו- GSM, צורות בתקשורת, יסודות שידור וקליטה, סוגי תמסורת והמרת אותות.

 

דרגים א' עד ד'

לאחר שיעורי המבוא יחלו התלמידים להתקדם בתכני הדרגים, כאשר לימודי דרג א' הכוללים היכרות עם מערכות ההפעלה הנפוצות אנדרואיד ו- IOS. במהלכם יילמדו ביצועי Jailbreak  במערכות אלו, ביצועי עדכונים לגרסאות, ביצועי ROOT, הגדרות טכנאי מתקדמות באותן מערכות הפעלה, ביצוע גיבויים, איפוס ושחזור, עבודה עם צורב ופתרון תקלות תוכנה. לאחר סיום שלב זה ימשיכו התלמידים לתכני דרג ב' העוסקים בהרכבות יבשות, לרבות הרכבה ופירוק מלא של מכשירי הקורס (אייפון וסמסונג), התמודדות עם מכשירם חדשים והכרה של כל הרכיבים והמכלולים. לאחר מכן ימשיך הקורס ויעסוק בנושאי דרג ג' המתמקדים בהלחמות, כולל מושגים בסיסיים, מבוא ושיטות להלחמה, טכניקות שונות והלחמת רכיבים כגון סלילים, כבלים, נגדים, מיקרופונים ושקעים. לבסוף, לימודי דרג ד' מהווים מבוא לרכיבי BGA וכוללים את הבנת רכיבי הרכיב, פרופיל חימום, תרגולי טכניקות הסרת רכיבים של BGA והרכבתם הנכונה. כאמור, בקורס זה גם מוקנה ידע להקמה ותפעול של מעבדה עצמאית, כדוגמת טיפול בלקוחות, מכשור וציוד דרוש למעבדות, טפסי קליטת מכשירים מלקוחות, וטיפים לניהול העסק.

 

רוצים להשתלב בתחום מאתגר הצומח במהירות ומקנה אפשרויות תעסוקה מגוונות? מעוניינים לקבל עוד פרטים אודות קורס טכנאי סלולר וטאבלט במכללת אינטלקט אקדמון. אם כן, התקשרו עוד היום לטלפון *9233