גם את יכולה להתקבל לקורס מזכירות רפואית

גם את יכולה להתקבל לקורס מזכירות רפואית

medical01

כל מי שמחפשת את עתידה המקצועי יודעת שאין זה פשוט למצוא מקצוע מעניין ומתגמל, עם אופציה לתעסוקה לטווח הארוך וסיפוק אישי. יחד עם זאת, קורס מכירות רפואית בהחלט יכול לתת מענה לכל השאיפות הללו, ולעשות זאת בתקופה קצרה יחסית לכל אפשרות אחרת.

 

מזכירות רפואית – מה הכוונה?

מזכירות רפואית היא אחד התפקידים הבסיסיים והמרכזיים בכל מוסד העוסק ברפואה ובמחקר. הכוונה אינה רק לבתי חולים ומרפאות קהילתיות אלא גם לקליניקות פרטיות ולמרכזים רפואיים במגוון תחומים. תפקידה של המזכירה הינו מגוון ויכול להשתנות לאורך היום, החל ממענה לשיחות של מטופלים, דרך השתתפות בפגישות צוות, ועד תיאום של תורים מול רופאים ומומחים שונים. יתר על כן, המזכירה מצויה במגע יומיומי שוטף עם מטופלים ואנשים אחרים המגיעים אל הקליניקה או המרפאה, עוזרת להם להתמצא, להבין אילו בדיקות הם נדרשים לבצע ומתי יוכלו לקיימן, מסייעת בפתרון סוגיות לוגיסטיות ובירוקרטיות מולם, ועוד. כל זאת לצד עבודות ניהול משרד שוטפות, כך שעד מהרה הופכת המזכירה לחלק חשוב ומרכזי בתפקודו של המרכז הרפואי או המדעי, וממש אי אפשר בלעדיה.

 

מקצוע שכדאי לרכוש

אמנם רמת האבטלה בישראל נמוכה יחסית, אך הנתונים עלולים להטעות: כדי להשתלב בתחום תעסוקה שמציע תנאים טובים, סביבת עבודה מאתגרת וסיפוק, יש להיות בעלי הכשרה הולמת. אם אין לך הכשרה שכזו, קרוב לוודאי שתצטרכי להסתפק בעבודות זמניות מאוד, או בכאלו עם תנאי תעסוקה נמוכים, או ללא סיפוק אישי בטווח המיידי והארוך. לעומת זאת, העבודה כמזכירה רפואית היא הזדמנות להשתלב במקומות תעסוקה מבוססים מאוד עם גב איתן, כאשר תפקידך המרכזי יוצר סיכויים מצוינים להעסקה ארוכת טווח. זאת בעבודה עם המון עזרה לזולת, אתגר, סיפוק אישי ומגע עם אנשים מעניינים מהתחום הרפואי והמדעי.

 

איך עושים את זה?

הדרך לעבודה במזכירות רפואית עוברת בקורס שמתקיים במכללת אינטלקט אקדמון, ובהתאם למורכבות התפקיד מדובר בקורס יסודי ורציני שיפרוש בפנייך נושאים מרתקים. באופן כללי, קורס מזכירות רפואית שנפרש על פני 340 שעות אקדמיות נוגע הן ביכולות וכישורי ניהול משרד והן בפן הרפואי הספציפי. כך לדוגמא, במסגרת הלימודים תרכשי שליטה באינטרנט ובתוכנות האופיס (וורד, אקסל וכדומה), וגם תעברי שיעורים בתחומי האנטומיה, פתולוגיה, פיזיולוגיה, ארגון וניהול של מערכות בריאות, סודיות ואתיקה רפואית וכדומה. חשוב להבין כי מדובר בתפקיד בעל אחריות מרובה בסביבה בה קיימים כללים שונים המוכתבים על ידי החוק ועל ידי תקנות משרד הבריאות. זוהי גם הסיבה שמלבד שיעורים פרונטאליים כולל הקורס 60 שעות של התנסות מעשית בבית חולים באזור הצפון. תפקידן של שעות ההתנסות היא לאפשר לך להכיר את העבודה מקרוב, לתרגל את הכלים והידע שרכשת, ולהוציא אותך מוכנה לחלוטין אל שוק העבודה.

 

גם את יכולה להתקבל!

נכון, קורס מזכירות רפואית אינו משחק ילדים ובאמת מקנה לך את כל הכלים הדרושים לרכישת מקצוע לחיים. יחד עם זאת, הוא קצר בהרבה יחסית לכל אפשרות אחרת, כמו למשל להתחיל תואר ראשון לאורך שלוש שנים תמימות. בנוסף, תנאי הקבלה לקורס מאפשרים כמעט לכל איש ואישה להתקבל. כל שנדרש הוא להיות בעל תעודה המעידה על 12 שנות לימוד, וזהו. כמובן שתצטרכי גם לעמוד בדרישות האקדמיות לסיום הקורס, הכוללות למשל הכנת שיעורי בית, מעבר מבחנים, השתתפות ב- 85% מהשיעורים ובכל ההתנסות המעשית בבית החולים.

לפרטים נוספים והרשמה לקורס מזכירות רפואית התקשרי אל נציגי אינטלקט אקדמון בטלפון 04-8817906